CenaZnačkaŠtítekDélka prutuZátěž

Mořské pruty

Mořské pruty jsou určené k lovu na moři a měly by být pružné, pevné a odolné vůči mořské vodě. V zásadě je dělíme na pruty pilkerovací (hlubinná přívlač) a na pruty vláčecí. Délku volíme podle toho, jestli chytáme ze člunu nebo ze břehu. Tyto pruty jsou zejména využívány rybáři, kteří míří do Norska.


Hard Pilk- Rybářské pruty na pilkrování neboli hlubinná přívlač, nemusí být dlouhé kvůli lepší manipulaci v lodi. Volíme délku max 2,4m, tvrdost prutu volíme dle váhy nástrahy, hloubky moře nebo síly mořského proudu. V zásadě si vybíráme z gramáže od 300g- 1000g. S těmito rybářskými pruty se zaměřujeme na těžší nástrahy a zvyšujeme šanci na trofejní ryby. Rybářské pruty by měly být z kvalitních materiálů, odolných vůči slané vodě. U vyšších řad se můžeme setkat s tzv. Alps sedlem, což je kovové sedlo na rybářský naviják, které vydrží maximální zátěž. Pilkrovací pruty by měly mít delší rukojeť pro větší podporu zdolávání ryb a těžkých nástrah. Některé pilkrovací pruty disponují na konci rukojeti tzv. X-ko, které lze pohodlně zasunout do zdolávacího pásu při lovu velkých ryb.

Light Pilk- Odlehčená verze pilkrovacích prutů - s těmito rybářskými pruty máte možnost prochytat velkou část vodního sloupce s lehčími druhy pilkerů a všech nástrah. Pruty jsou vyrobené z kvalitních materiálů, jsou lehčí a také přizpůsobené k lovu na moři. Tvrdost prutu bývá zpravidla do 300g. Délku doporučujeme stejnou jako u standardních pilkrovacích prutů tedy do 2,4m.

Mořské pruty vláčecí

Ze břehu
Vláčecí rybářské pruty volíme v délce 2,7m-3,0m, abychom byli schopni dostat nástrahu co nejdále do moře a prochytat tak větší část vody. Odhozovou zátěž volíme dle nástrahy a z pravidla se pohybuje mezi 20-100g. Pruty jsou osazeny kvalitními očky a vyrobeny z kvalitního blanku, který splňuje všechny požadavky rybolovu u moře.

Z lodi
Vláčecí mořské pruty volíme do 2,4m a tvrdostí prutu 40-150g. Vláčecí prut volíme dle cílové ryby. Pro příklad při lovu makrel nepotřebujeme mít stejně tvrdý prut jako při lovu tresky. Vláčecí pruty jsou vyrobeny z kvalitních materiálů. Správnou volbou přívlačového prutu můžete zažít krásné zážitky při zdolávání ryb.

Tip
Zvýšenou pozornost bychom měli dát péči o rybářské pruty, protože mořská voda prutům neprospívá. Po lovu je vhodné rybářské pruty propláchnout ve sladké vodě.

 

 

 

 

 

 

 

 

Upřesnit parametry
Seřadit:
Počet: