CenaZnačkaŠtítekZátěžDélka prutu

Feederové pruty

Feederové a pickerové rybářské pruty jsou dodávány s výměnnými špičkami různých tvrdostí, které bývají zvýrazněny reflexní barvou. Jedná se o velmi citlivé a pružné rybářské pruty. Feederové pruty se vyrábí v dělených nebo málo používaných teleskopických verzích

Feederové rybářské pruty jsou děleny na:

- Pickerové pruty

- Light feeder pruty

- Medium feeder pruty

- Heavy feeder pruty

- Extra heavy feeder pruty

 Lov na feeder je v poslední době oblíbená lovná technika, která nám umožnuje rychlé a časté záběry jak od malých i velkých ryb. Jedná se o citlivý a hlavně přesný způsob lovu. U těchto rybářských prutů jsou jediným indikátorem záběru feedrové špičky, které jsou výměnné, barevně výrazné s různými tvrdostmi. Feederové špičky volíme podle typu a podmínek lovného místa. Tvrdší feederové špičky používáme na lov v silnějším proudu, na delší vzdálenosti a na větší druhy ryb. Měkčí feedrové špičky naopak používáme v chladnějším období, klidnějších vodách a při lovu menších ryb. Lovíme za pomocí feederových krmítek, které volíme dle váhy a tvaru. U této techniky se snažíme chytat co nejpřesněji na daném lovném místě.

Pickerové rybářské pruty
Jedná se o nejměkčí a nejemnější feeder pruty. Jejich odhozová zátěž je do 50g. Vyrábí se v kratších délkách od 2,40m do 3m. Má velmi jemné špičky. Používá se především v zimním a jarním období, kdy potřebujeme tu nejjemnější techniku na odhalení i těch nejcitlivějších záběrů. Je předurčen na kratší lovnou vzdálenost a pro lov menších ryb.

Light feeder
Je to stále jemné náčiní. Jeho odhozová gramáž je do 70g a nabízí se v délkách 3m-3,6m. Light feeder je univerzálnější, ale stále se používá na kratší odhozy a na lov menších ryb.

Medium feeder
Jde o nejrozšířenější a nejuniverzálnější typ feederových prutů. Vyrábí se v odhozové gramáži do 100g a v délkách 3m-3,6m. S tímto prutem se můžeme vydat i na větší vzdálenost, na větší ryby a užít si tak parádní souboj.

Heavy feeder
Jsou určené na delší vzdálenost, těžší proud a větší ryby. Vyrábí se v odhozové gramáží do 120g a v délkách 3,3m až 3,9m. Toto vybavení už snese značnou zátěž.

Extra heavy feeder
Tyto rybářské pruty jsou speciálně navržené na extrémní podmínky lovu. Jedná se především o extra dlouhé hody. Za pomoci těchto feedrů se loví i ty největší lovené ryby. Vyrábí se v odhozové zátěži do 220g a v délkách 3,6m až 4,5m. Pruty jsou navrhovány z těch nejlepších materiálů, proto patří k těm dražším.

Nejprodávanější
Zobrazit více produktůZobrazit méně produktů
Upřesnit parametry
Seřadit:
Počet: