Popis produktu Fox Naviják FX11

převodový poměr4,6:1
počet ložisek5+1
hmotnost590 g
Velikost cívky11000

Nový přepracovaný model navijáku FX11

Naviják z dílny anglické firmy Fox vyvinutý přímo pro kapraře.

V posledních letech si firma Fox budovala stále silnější a silnější jméno na trhu i se svými modely kaprařských navijáků. Největší předností všech modelů bylo, že byly designovány absolutně od nuly bez předchozích zažitých způsobů konstruování jiných modelů určených pro úplně jiné způsoby rybolovu. Mohly tak být vytvořeny navijáky přesně určené pro kaprařinu. Což dneska není úplně běžné, jelikož i dnešní trh produkuje kaprařské navijáky, které jsou konstrukčně určeny pro mořský rybolov a mají jen pár designových změn.

Po všech předchozích modelech od firmy Fox byly vývojáři dotázáni k tomu, aby navrhli navíjáky s trochu menším tělem, které budou lépe sedět k prutům 2,75 a 3lb. Hodně rybářů totiž preferuje vzhled velkých navijáků, ale reálně jejich velikost nikdy nevužijí.

U Foxe se tedy pochlapili a vytvořili nádherné matně černé strojky, které lze označit za univerzály pro kaprařinu. Díky pomalému navíjení slow oscillation ukládá naviják vlasec naprosto precizně a přesně. Díky tomu jej můžete osadit i na tvrdší pruty a bez problémů házet za hranici 150 m.

Velmi potěší i rychlá přední brzda, kdy se pootočením o 1,5 otáčky bubnu dostanete ze zcela utažené brzdy do povolené, připravené na záběr.

super pomalá oscilace
95 cm namotaného vlasce na jedno otočení kličky
odolné grafitové tělo s velmi diskréním designem černé barvy
zastavení zpětného chodu v každé pozici
rychlá brzda
štíhlá pohodlná rukojeť
dva klipy na nahazování, jeden černý a jeden stříbrný
vysoká cívka pro daleké náhozy

Parametry:

Otáčky: 4,6:1
Váha: 590 g
Ložiska: 5 kuličkových + jedno v rolničce
Kapacita:

0,30 - 590 m
0,33 - 490 m
0,35 - 435 m
0,37 - 390 m

S Fox Naviják FX11 zákazníci nejčastěji kupují