Informace:
Telefonické objednávky:
602 224 048
Přihlásit se
0
0 Kč

Závody Rybina Carp II podzim 2013

      Naskytla se nám příležitost uspořádat podzimní rybářské závody na štěrkopískovně v Zaječí v jednom z nejkrásnějších míst naší republiky.

     Tento revír je soukromá voda o rozloze 14 hektarů. Obsádka ryb je neskutečně rozmanitá od trofejních kaprů, kteří nás zajímali nejvíce, až po takové rarity jako je vyza velká, dále neuvěřitelné množství jeseterů a kapři váhově až ke 30 kilům. Jen tak mimochodem musím zmínit, že na revíru jsou chatky tak krásně zařízené, že nikde jinde jsem ještě nic takového neviděl.

     Rybářské závody trvaly 48 hodin od pátku do neděle, byl to malý rybářský maraton. Závody probíhaly non-stop, ale počasí nám přálo, bylo slunečno, jen v noci jak to bývá v září již udeřily přízemní mrazíky. Většina týmů však měla dobré vybavení a byli na tyto podmínky skvěle připraveni.

    Na závodech se nás sešlo 26 dvou až tříčlenných týmů, zúčastily se i mezinárodní týmy z Rakouska a Slovenska. Bodovaná ryba musela mít 50 centimetrů, a taková se vážila co kilo to bod. Chytalo se

pouze na boilies anebo pelety a krmit se smělo jen boiliesem nebo peletami. Nesmělo se zavážet a krmilo se pouze ze břehu.

     Losování lovných míst proběhlo ve čtvrtek večer. Účastníky jsme uvítali grilováním prasete, popili jsme do ranních hodin a ráno v devět za mohutného výstřelu začal samotný závod.

     Musím říct, že začátek byl pro mnoho týmů velice dlouhý a chytit první rybu nebylo nic snadného jelikož 90 procent účastníků nikdy na tomto revíru nechytalo, takže neznali místní terén, místo ani na co by měli kapry chytat. Po losování byly karty rozdány.

  Závod byl velice napínavý až do konce, i když u mnoha účastníků se po půlce závodů zdálo, že nemají větší šanci dostat se před první desítku.

       Opak byl ale pravdou, ukázalo se, že i v první části závodů nebylo nic rozhodnuto. Jelikož rybník je rozdělen ostrovem na dvě poloviny, stalo se to, že na začátku závodů  braly ryby v jedné části rybníka a později zase v té druhé. Závod byl v tomto nesmírně zajímavý, ryby braly postupně na všech lovných místech, postupně všem týmům a zdálo se jakoby ochutnávaly, co za dobroty jim který tým nabídne. V průběhu závodu některé týmy začaly chytat opravdu velice pravidelně. Zjistily, na co ryby berou a které příchutě zvolit. Tyto týmy se začaly dostávat do vedoucích pozic. Bylo jasné, že nejdůležitější je udržet rybu na místě.

 Na závodech panovala skvělá atmosféra, všechny zúčastněné závod bavil až do konce a všichni bojovali do poslední minuty.

  Během závodu se nachytalo celkem 1940 kilogramů ryb. Z toho největší kapr vážil 15,5 kilo. Chytily se také 3 kusy Vyzy velké,  z toho největší měřila 183 centimetrů a vážila cca 40 kilo.

             Z mého pohledu na těchto závodech zvítězila píle, ctižádost, štastný los, souhra týmů a skutečnost, že se vyplatí bojovat do poslední chvíle.

 Musím poděkovat jako pořadatel majiteli a pak i správci tohoto revíru, že nám umožnili za super podmínek pořádat tyto závody. Dále chci poděkovat také  všem účastníkům za bezproblémový chod závodů a rozhodčím, kteří nasadili opravdu vysokou laťku úrovně samotného závodu.

 

Petrův zdar!

Leon Tilkeridis

 

 

Rybářské potřeby

Rybářské potřeby Rybina e-shop Vám nabízí široký výběr rybářských potřeb. Rybářské pruty, navijáky, vlasce, stojany na pruty a další. Nabízíme skvělé akce a slevy na rybářské potřeby po celý rok.

Rybářské potřeby Rybina e-shop

       Připravili jsme pro Vás rybářské potřeby k rybaření jako jsou rybářské prutyrybářské navijákystojany na pruty, rybářské vlasce, sňůry, rybářské podběráky, oblečení pro rybáře, nafukovací čluny , motory, rybářská křesla, rybářská lehátka, bivaky a deštníky, krmení pro ryby, boilies, obaly na pruty, čelovky, umělé nástrahy, rybářská bižuterie, knihy o rybaření a další. 

 

Proč nakupovat u nás
Heureka