Rybářský naviják – důležité náčiní každého rybáře
Zprávy od vody

Rybářský naviják – důležité náčiní každého rybáře

   Jsem vášnivým, až téměř posedlým rybářem již od svých sedmi let, kdy mě vzal poprvé na ryby můj strýček. Ani už si nepamatuji, jaký byl můj první úlovek, ale vím jistě, že mé první rybářské kroky začaly u nás na chalupě na jižní Moravě. V 10 letech jsem si udělal rybářský lístek a začal rybařit ve velkémJ. Rybařina je mým životním stylem, na který jsem velmi pyšný. Téměř všechno v mém životě podřizuji rodině a rybařině, chválabohu se to daří – i díky chápající manželce - velmi dobře skloubit.

Jestliže i Vy začínáte propadat tomuto nádhernému koníčku, mám tu pro Vás pár informací o výběru prvního rybářského navijáku. Specializované obchody dnes nabízí spoustu druhů a typů navijáků. Nabídka je velmi široká a pro laiky či rybářské začátečníky se může zdát až nepřehledná. Před koupí navijáku si promyslete tyto hlavní faktory:

* Jaké ryby budete chytat nejčastěji

* Jaké techniky budete používat

* Jakou chcete velikost cívky navijáku

* Cena (jak velkou částku chcete do navijáku investovat)

Jestliže s rybařením teprve začínáte, je lepší si nejprve pořídit spíše univerzální rybářský naviják, a teprve až zjistíte, jaká technika rybaření je vám nejbližší, pak si můžete vybrat naviják speciální. Existují rybářské navijáky na lov sumců, kaprů, feederem, muškařské navijáky, přívlačové, plavačkové či navijáky pro mořský rybolov.

Jak veliký naviják koupit, záleží na tom, zda se rozhodnete pro klasický lov ryb tj. nahazování, krátké výpravy atd. V takovém případě vám bude stačit naviják s menší kapacitou cívky. Pokud se však rozhodnete pro profesionální lov např. kaprů tj. lov na boilies, tahání či vícedenní rybářské výpravy, potom pro vás bude lepší pořídit si velkokapacitní naviják.

Ať už budete používat jakýkoliv naviják, přeji Vám, abyste si rybařinu vychutnávali a užívali

0
11.03.2012 13:04:05
Diskuse
Pro přídávání příspěvků do diskuse musíš být příhlášený.


Přihlásit se
Hodnocení obchodu na Zboží.cz