Informace:
Telefonické objednávky:
602 224 048
Přihlásit se
0
0 Kč

Rybařina – moje láska od dětství

Když jsem byl ještě malý kluk, miloval jsem chvíle, kdy jsem se svým tátou vyrazil na ryby. Bylo to v době, kdy si rybáři o dnešních obchodech s rybářskými potřebami mohli nechat jen zdát. Rybáři tehdy museli být velmi nápaditía kreativní a poradit si s velmi omezeným výběrem rybářských pomůcek.

Dnes je situace úplně jiná, obchodů i e-shopůs rybářskými potřebami je mnoho a z rybářství se stal uznávaný koníček a sport. Dnes už rybáři nechodí k vodě jen za vidinou úlovku, který pak sní, ale spíše s touhou po tichu, klidu a odpočinku nebo také s touhou chytit nějaký velký či vzácný úlovek. A k tomu potřebují pořádnou rybářskou výbavu. Základem každého moderního a úspěšného rybáře není jen pořádný prut, ale také jeho naviják. V minulosti byli rybáři rádi, že vůbec nějaký naviják mají, v současné době existuje tolik druhů od různých výrobců, že výběr je velmi těžký, obzvláště pro začínající rybáře.

Jak již bylo řečeno, druhů a typů rybářských navijáků je mnoho. Vybírejte je především podle toho, jaké ryby chytáte nejčastěji, a také podle toho, kolik peněz chcete do navijáku investovat. Ideální stav je samozřejmě ten, že si pro každou techniku rybaření vezmete adekvátní prut i naviják, ale tak asi většina rybářů nefunguje. Pokud s rybařením začínáte, je lepší zvolit spíše univerzální rybářský naviják, a teprve až si techniky rybaření osvojíte a zjistíte, co vás baví, pak si můžete vybrat naviják speciální. Mezi nejoblíbenější navijáky patří muškařské navijáky a kaprové navijáky.

U muškaření je důležité, aby byl muškařský naviják správně vyvážen s prutem a šňůrou. Muškařské navijáky mají jednoduchou konstrukci. Obvykle se vyrábí z grafitu, hliníku nebo lehkých slitin. Materiál samozřejmě ovlivňuje cenu navijáku, a také jeho životnost. Ty nejkvalitnější (a také nejdražší) jsou vyrobeny z moderních lehkých slitin.

Kaprové navijáky slouží, jak již název napovídá, k chytání kaprů. Můžeme je dle funkčnosti rozdělit do dvou skupin: navijáky s 1 brzdou a navijáky se 2 brzdovými systémy. Druhý typ kaprových navijáků je mezi rybáři více oblíbený pro svou nenáročnou obsluhu. Jednobrzdové navijáky jsou sice kvalitní a spolehlivé, avšak vyžadují mnohem větší zkušenost, a proto nejsou pro začátečníky příliš vhodné. Pokud se však rybář s tímto systémem naučí pracovat, už nebude chtít jinak. 

Ať už si v dnešní široké nabídce vyberete jakékoliv rybářské náčiní, přeji Vám, abyste si ten úžasný a klidný čas na rybách co nejvíce užívali a splnili si Vaše tajné rybářské sny.

Rybářské potřeby

Rybářské potřeby Rybina e-shop Vám nabízí široký výběr rybářských potřeb. Rybářské pruty, navijáky, vlasce, stojany na pruty a další. Nabízíme skvělé akce a slevy na rybářské potřeby po celý rok.

Rybářské potřeby Rybina e-shop

       Připravili jsme pro Vás rybářské potřeby k rybaření jako jsou rybářské prutyrybářské navijákystojany na pruty, rybářské vlasce, sňůry, rybářské podběráky, oblečení pro rybáře, nafukovací čluny , motory, rybářská křesla, rybářská lehátka, bivaky a deštníky, krmení pro ryby, boilies, obaly na pruty, čelovky, umělé nástrahy, rybářská bižuterie, knihy o rybaření a další. 

 

Proč nakupovat u nás
Heureka