Informace:
Telefonické objednávky:
602 224 048
Přihlásit se
0
0 Kč

Rybařina – moje láska od dětství

Když jsem byl ještě malý kluk, miloval jsem chvíle, kdy jsem se svým tátou vyrazil na ryby. Bylo to v době, kdy si rybáři o dnešních obchodech s rybářskými potřebami mohli nechat jen zdát. Rybáři tehdy museli být velmi nápaditía kreativní a poradit si s velmi omezeným výběrem rybářských pomůcek.

Dnes je situace úplně jiná, obchodů i e-shopůs rybářskými potřebami je mnoho a z rybářství se stal uznávaný koníček a sport.Dnes už rybáři nechodí k vodě jen za vidinou úlovku, který pak sní, ale spíše s touhou po tichu, klidu a odpočinku nebo také s touhou chytit nějaký velký či vzácný úlovek.A k tomupotřebují  pořádnou rybářskou výbavu. Základem každého moderního a úspěšného rybáře není jen pořádný prut, ale také jeho naviják. V minulosti byli rybáři rádi, že vůbec nějaký naviják mají, v současné době existuje tolik druhů od různých výrobců, že výběr je velmi těžký, obzvláště pro začínající rybáře.

Jak již bylo řečeno, druhůa typů rybářských navijáků je mnoho. Vybírejte je především podle toho, jaké ryby chytáte nejčastěji, a také podle toho, kolik peněz chcete do navijáku investovat.Ideální stav je samozřejmě ten, že si pro každou techniku rybaření vezmete adekvátní prut i naviják, ale tak asi většina rybářů nefunguje. Pokud s rybařením začínáte, je lepší zvolit spíše univerzální rybářský naviják, a teprve až si techniky rybaření osvojíte a zjistíte, co vás baví, pak si můžete vybrat navijákspeciální. Mezi nejoblíbenější navijáky patří muškařské navijáky a kaprové navijáky.

U muškaření je důležité, aby byl muškařský naviják správně vyvážen s prutem a šňůrou. Muškařské navijáky mají jednoduchou konstrukci. Obvykle se vyrábí z grafitu, hliníku nebo lehkých slitin. Materiál samozřejmě ovlivňuje cenu navijáku, a také jeho životnost. Ty nejkvalitnější (a také nejdražší) jsou vyrobeny z moderních lehkých slitin.

Kaprové navijáky slouží,jak již název napovídá,k chytání kaprů. Můžeme je dle funkčnosti rozdělit do dvou skupin: navijáky s 1 brzdou a navijáky se 2 brzdovými systémy.Druhý typ kaprových navijáků je mezi rybáři více oblíbený pro svou nenáročnou obsluhu. Jednobrzdové  navijáky jsou sice kvalitní a spolehlivé, avšak vyžadují mnohem větší zkušenost, a proto nejsou pro začátečníky příliš vhodné. Pokud se však rybář s tímto systémem naučí pracovat, už nebude chtít jinak. 

Ať už si v dnešní široké nabídce vyberete jakékoliv rybářské náčiní, přeji Vám, abyste si tenúžasný a klidný čas na rybách co nejvíce užívali a splnili si Vaše tajné rybářské sny.

 

Rybářské potřeby

Rybářské potřeby Rybina e-shop Vám nabízí široký výběr rybářských potřeb. Rybářské pruty, navijáky, vlasce, stojany na pruty a další. Nabízíme skvělé akce a slevy na rybářské potřeby po celý rok.

Rybářské potřeby Rybina e-shop

       Připravili jsme pro Vás rybářské potřeby k rybaření jako jsou rybářské prutyrybářské navijákystojany na pruty, rybářské vlasce, sňůry, rybářské podběráky, oblečení pro rybáře, nafukovací čluny , motory, rybářská křesla, rybářská lehátka, bivaky a deštníky, krmení pro ryby, boilies, obaly na pruty, čelovky, umělé nástrahy, rybářská bižuterie, knihy o rybaření a další. 

 

Proč nakupovat u nás
Heureka