Informace:
Telefonické objednávky:
602 224 048
Přihlásit se
0
0 Kč

Norsko 2015 Dolmoy

    Zdravíme všechny fanoušky rybolovu v Norsku. Rok se sešel s rokem a 2.dubna nadešel den D. Naším cílem byla již poněkolikáté malá vesnička Kjeringvag na ostrově Dolmoy ve střením Norsku. Naše posádka čítala 4 členy- kamarády, již osvědčenou dvojici Leona a Honzu, doplnilo duo nováčků Filip a Franta, nutno předem dodat, že kluci si vedli více než dobře. Vyráželi jsme v 9 hodin večer, po ose Hradec Králové – Rostock,,kde jsme se nalodili na loď společnosti TT-line směr švédský Trelleborg, kde jsme se po šestihodinové plavbě vylodili, poté jsme vyrazili směr Goteborg-Oslo-Hamar- Orkanger a již zmíněný Kjeringvag, kam jsme dojeli zhruba kolem 6 hodiny ranní v sobotu 4. dubna. Přivílalo nás lehce deštivé počasí, smíchané se sněhovými vločkami. Po příjezdu a vybalení všech věcí, nás čekal krátký odpočinek po dlouhé cestě a pak se mohlo jít na věc. Po převzetí lodi typu Dolmoy Fisker s délkou 23ft,se čtyřtaktním 90-tikoňovým motorem Honda, jsme vyrazili napříč mořským vodám Froyafjordu. Samozřejmě se neobejdete bez echolotu, na kterém hledáte nejen rybí hejna, ale i vhodné hloubky na mořskou přívlač. Vyhledávali jsme hloubky kolem 20-25 metrů, což je ideální na kontakt mezi prutem a mořským dnem, na které narážely naše nástrahy-jigy 60g Agressor a gumy Mystic od Honzy Dufka. Naším prvním místem na moři byla tzv. podkova, která se jmenuje podle tvaru mořské skály. 
        Po prvních náhozech přicházely první úspěchy, po dopadu na dno jsme lehce přizvedávali nástrahu a poté zpět ke dnu. No a první úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Jako první zasekl Franta, poté Filip, v obou případech obecňačku cca 70cm, v zápětí vytáhl i Leon krásnou tresku a moje první ryba byl 60cm polak. Ryby braly a uklidnilo se i počasí, které připomínalo spíše středoevropské klima, nádherné slunečné počasí a moře bylo naprosto bez vlnky a větru. My jsme tak měli možnost prochytat co nejvíce lovných míst, nachytali jsme mnoho krásných ryb.

        Tato oblast je vhodná jak na mořský pilker, tak i na vláčení, měli jsme mořské vláčecí pruty několika gramáží např. Mivardi Avantgarde 2,7- 60 gr., tento prut mám osobně a v kombinaci s navijákem Penn Afinity 4000 je to naprostá jistota, šňůru mám na 15 kg od Power Pro, toto nářadíčko jsem měl otestoval v nádherném souboji s halibutem, pravda  nikterak velkým, ale i 8,5 kg živé váhy a s 98cm délkou to byl neskutečný zážitek, zvlásť, když se nejdříve někde ve sloupci nechal zlákat 10 cm černobílou gumou od Relaxu, aby pak vyjel za rybičkou k lodi a teprve potom zaútočil, pak stačilo pouze povolit brzdu a boj mohl začít a po krásném 10ti minutovém boji byl halibut překonán. Super bylo, že jsme viděli útok halibuta na svoji kořist, což jsme sledovali s naprostým úžasem.

        Další dny se počasí pokazilo, foukal silný vítr, který nám nedovoloval vyjet na moře, jezdili jsme proto vláčet z pevniny pod most, spojující ostrovy Hitra a Dolmoy, kde je většinou silný mořský proud, ale i tak se dají nachytat krásné tresky obecné. Je pravidlem, že na moře se vyráží za předpokladu, že nefouká vítr silnější než 7 m/s, potom to je hazard se životem, protože moře v těchto podmínkách má neskutečnou sílu, a protože po zbytek pobytu nešel vítr pod 15m/s, za kterého bylo nemožné vláčet i z pevniny, rozhodli jsme se po vzájemné dohodě k návratu domů, po dlouhé zpáteční cestě jsme přistáli doma všichni živí a zdraví, což je vždy na těchto výpravách nejdůležitější.

         Ještě bych napsal, že nejúspěšnějšími nástrahami byly Mystic kopyta v barvě Oranž, Tutti fruti,Transparent 3D, DUO Mystic pomeranč. I přes zkrácený pobyt jsme všichni nachytali krásné ryby, většinou tresky obecné, takže jsme všichni plni krásných zážitků a již teď se tešíme na další výpravu směr Norsko.

          S pozdravem Leon, Honza, Filip, Franta

 

 

Rybářské potřeby

Rybářské potřeby Rybina e-shop Vám nabízí široký výběr rybářských potřeb. Rybářské pruty, navijáky, vlasce, stojany na pruty a další. Nabízíme skvělé akce a slevy na rybářské potřeby po celý rok.

Rybářské potřeby Rybina e-shop

       Připravili jsme pro Vás rybářské potřeby k rybaření jako jsou rybářské prutyrybářské navijákystojany na pruty, rybářské vlasce, sňůry, rybářské podběráky, oblečení pro rybáře, nafukovací čluny , motory, rybářská křesla, rybářská lehátka, bivaky a deštníky, krmení pro ryby, boilies, obaly na pruty, čelovky, umělé nástrahy, rybářská bižuterie, knihy o rybaření a další. 

 

Proč nakupovat u nás
Heureka