Muškaření v prosinci
Zprávy od vody

Muškaření v prosinci

    Pstruhová sezóna 2014 je již minulostí. Po jedenácti dnech však přišel stesk po tečkovaných krasavcích našich řek a tak jsme ve čtvrtek 11.12. vyrazili na mimopstruhovou Úpu.

   Po příjezdu k řece celkem hustě sněžilo. To nám však náladu nezkazilo a po řádném převléknutí jsme v sestavě Honza, Leon a já začali chytat. První rybou byl pidi potočák, který se nechal zlákat růžovým blešounem na horním přivěsu Leonova prutu. Postupně jsme začali zdolávat ryby o velikostech 15-35cm. nejčastějším úlovkem byli lipani, kterým chutnaly nymfy v růžových barvách.

   Zhruba po hodině chytání jsme se přesunuli na další úsek, který jsme dobře znali, ale nízký stav a čistota vody nám umožnili chytat pouze na hlubším proudu o délce 15 metrů. Přesto jsme zde chytali pěkné lipany, z nichž někteří téměř atakovali hranici čtyřiceti centimetrů.

   Během dopoledne jsme ulovili zhruba 30 ryb. Dalším pozitivem bylo testování prutů BFC. Já osobně jsem měl možnost chytat s 10ti stopovým prutem AFTMA 3/4 a musím říci, že jsem byl mile překvapen. Chytal jsem s francouzským návazcem a kvalita prutu určitě předčí cenu. Každému, kdo by chtěl zkusit tuto metodu pruty BFC vřele doporučuji. Leon a Honza chytali krátkou nymfu se dvěma návazci.

Petrův zdar

Slávek

0
02.01.2015 20:00:00
Diskuse
Pro přídávání příspěvků do diskuse musíš být příhlášený.


Přihlásit se
Hodnocení obchodu na Zboží.cz