Informace:
Telefonické objednávky:
602 224 048
Přihlásit se
0
0 Kč

Můj rybářský prut

Zbývají nám poslední dny do odjezdu na naši první letošní rybářskou výpravu za kapry. Stále dokola přemýšlím, co vše je potřeba s sebou vzít, jako kdybych jel na ryby poprvé v životě. Je to asi proto, že už se nemůžu dočkat, až opět nahodím. Letošní zima byla taková zvláštní - velice teplá, téměř bez mrazu a sněhu a já jsem skutečně zvědavý, co to udělalo s kapry.

Rybařina je má celoživotní vášeň a podřizuji jí téměř vše v mém životě. Naštěstí mám partnerku, která mi tento životní styl naprosto toleruje a často je na rybách se mnou. Pokud i Vy pokukujete po tomto krásném a adrenalinovém koníčku, mám tu pro Vás pár informací o výběru prvního rybářského prutu. Prut patří bezesporu mezi nejdůležitější rybářské potřeby. Nahazujeme jím nástrahu, zasekáváme a udržujeme nástrahu na určeném místě. Prut drží naviják a v neposlední řadě také zmírňuje nápory chycené ryby.

Pokud vybíráte svůj první prut, záleží především na způsobu jeho použití,tzn. měli byste si rozmyslet, jaké ryby máte v plánu chytat. Z tohoto pohledu dělíme rybářské pruty na základní, které jsou určeny zejména pro techniku na plavanou a na položenou, dále pruty vláčecí, pruty muškařské a v dnešní době asi nejpopulárnější pruty feederové - rybářské pruty pro moderní rybolovnou metodu na feeder čili krmítko.

Na téma „Jak vybírat prut“, existuje obrovské množství článků a diskuzí, nikde ale nečekejte konkrétní radu "kup si tento prut". Myslete na to, za jakých podmínek budete lovit a na jaké ryby se chystáte, případně jak často. Poté vybírejte rybářský prut dle hmotnosti a délky, vrhací zátěže a dalších detailů.Výběr prutu je také samozřejmě otázkou peněz, kvalitní pruty jsou logicky dražší. Má osvědčená ráda zní: Nejlepší je si po pořízení prvního základního prutu, čas od času vypůjčit prut od zkušenějších rybářů – kamarádů či známých a sami uvidíte, co Vám nejlépe sedne. Tak jsem to udělal i já a po vyzkoušení několika různých prutů od kamarádů jsem si koupil ten pravý pro mne.

A hlavně nezapomínejte, že v základní výbavě každého rybáře nesmí chybět trpělivost a úcta k rybám a přírodě celkově - to jsou ty nejdůležitější a nejcennější rybářské potřeby.

Rybářské potřeby

Rybářské potřeby Rybina e-shop Vám nabízí široký výběr rybářských potřeb. Rybářské pruty, navijáky, vlasce, stojany na pruty a další. Nabízíme skvělé akce a slevy na rybářské potřeby po celý rok.

Rybářské potřeby Rybina e-shop

       Připravili jsme pro Vás rybářské potřeby k rybaření jako jsou rybářské prutyrybářské navijákystojany na pruty, rybářské vlasce, sňůry, rybářské podběráky, oblečení pro rybáře, nafukovací čluny , motory, rybářská křesla, rybářská lehátka, bivaky a deštníky, krmení pro ryby, boilies, obaly na pruty, čelovky, umělé nástrahy, rybářská bižuterie, knihy o rybaření a další. 

 

Proč nakupovat u nás
Heureka