Informace:
Telefonické objednávky:
602 224 048
Přihlásit se
0
0 Kč

Kluci z Rybiny testovali boilies předních českých výrobců

  Jakožto prodejci rybářských potřeb si myslíme, že naší povinností je občas otestovat novinky všech výrobců, které nabízíme, abychom dokázali našim zákazníkům říct, co si o kterém boilies myslíme a také poradit, jak které funguje.  Máme opravdu velkou radost, že vám můžeme přinést vesměs pozitivní zprávy, a že naši přední výrobci krmení si stále udržují vysokou kvalitu svých produktů. Bavíme se především o trvanlivém boilies nejdostupnějším na trhu.

  Začal bych tím, že naše vycházky během letošního roku od dubna do května jsme zaměřili na lov kapra. Naše možnosti byly omezené časově, vycházky byly krátké, bez nějaké velké přípravy a bez dlouhodobého zakrmování do konkrétního místa. Cílem našich výprav bylo poznat potenciál našich novinek boilies. Chytali jsme pouze na svazových vodách, někdy na velmi těžkých.

   Letošní zima byla velmi dlouhá a sezóna začala pomalu, dodnes se na některých vodách ještě ryby třou a voda nemá příliš velkou teplotu. Takže podmínky na začátku dubna byly velice těžké. Na jednu z prvních větších výprav, která měla tři dny, jsme se vydali na jih země, kde je přece jenom trochu tepleji, ale i přesto jsme se trefili zrovna do období tření, což se nám dařilo skoro na každé další výpravě až do tedˇ.

  Na tuto výpravu jsme vybrali boilies  značky Mivardi, což je úplna novinka na trhu, dále boilies značky Mikbaits. Příjeli jsme na místo a začali s lovem. Už první den jsme nachytali spoustu ryb, především na Pikantní švestku Mikbaits, nic moc  selektivního , ale velice rychlé boilies, které vám zaručeně nachytá spoustu ryb. Už první noc jsme chytili kapra přes 70 cm. Na Pikantní švestku jsme už na prodejně zaznamenali velkou chválu od našich zákazníků a kamarádů. Myslím si,  že toto boilies bude velkým hitem pro letošní sezónu i další roky.

  V následujících dnech nás velmi překvapilo  boilies od Mivardi a to konkrétně příchut Sea , kterou jsme vybrali zcela náhodně ze sortimentu jejich novinek, protože letos je od Mivardi  novinkou všechno boilies. Toto je prakticky jejich nejvyšší řada (platinum). Největší ryby chycené na tuto příchuť během naší výpravy byly přes 80 cm a všechny měly přes 10 kilo. Velice nás to potěšilo, protože to pro nás byly v letošním roce největší ryby a tím pro nás začala být sezóna zajímavá. Poslední noc se nám ještě podařilo na dvě dvacítky Sea chytit letos prvního sumíka 90 cm.

  Odjeli jsme z první větší výpravy a začali se v krátké době připravovat na další. Mezi tím proběhly takzvané jednodenky, kdy se nám potvrzovalo, že boilies značky Mikbaits, Karel Nikl a Mivardi opravdu funguje. Naší snahou bylo především si zachytat, nic jsme neselektovali a nedělali jsme žádné překombinované návazce. Používali jsme především olověné šňůrky, klasickou závěsku a návazcové šnůrky od značky CarpLinq. Háčky podle vlastního výběru a především značky CarpLinq. Krmili jsme vždy velmi střídmě, abychom poznali vlastní potenciál boilies.  Pokaždé když jsme přišli k vodě, snažili jsme se nachytat co nejvíce ryb. Někdy se nám to dařilo, někdy zase až tak ne. Samozřejmě jsme si opět zanadávali na naši vyjímečně těžkou svazovou vodu. Pozorujeme, že ryb v našich vodách ubývá, a tím je chytání pro rybáře stále obtížnější. Myslíme si, že zde chybí také rybářská osvěta a správně napsaný rybářský řád, který by se měl pozměnit pro sportovní rybolov, měly by se změnit hranice aktuální míry, které jsou zastaralé a omezit především odlov ryb, který je dnes příliš velký. Také nerozumíme tomu, proč je pytláctví opět jen přestupek. Ale to už odbočujeme od našeho  tématu.

   Naše další větší výprava byla v květnu, opět třídenka, Po prvním neúspěšném dni této výpravy , kdy se skoro nic nechytilo a vypadalo to pro nás že jsme zvolili špatně revír, jsem hned druhý den ráno změnili místo. Ukázalo se , že to byla správna volba, protože hned druhý den jsme měli obrovské štěstí. Po pozvolném chytání, kdy záběry byly ze začátku během dvou až tří hodin  se z třetího dne stal maraton, kdy jsme nestíhali ve dvou lidech zvládat čtyři pruty. Nachytali jsme spoustu ryb většinou kapry kolem 50-60 centimetrů , dále 2 kapry kolem 80cm, jednoho 84 centimetrů, 12 kilo a zatím největší rybu letošní sezony kapra 87cm, 17 kg. Všechno jsme nachytali  na novinky Pikantní švestku, Vyzutý Tonda, Sea, Kill Krill a některé ryby na naše oblíbené a tradiční příchutě. Dva největší úlovky byly chyceny konkrétně na příchutě Pikantní švestka a  Vyzutý Tonda. Při chytání jsme také používali různé druhy pelet, dipů, tekutých potrav, boostrů, plovoucí boilies atd. Všechny tyto ingredience , které jsme použili byly součástí našeho úspěchu.

  Myslíme si, že vyzkoušet nové příchutě boilies a novinky obecně  je dobré , protože výrobci boilies  testují svoje produkty, sledují aktuální vývoj v rybaření a snaží se zúročit své dlouholeté zkušenosti s výrobou boilies. Trh je zaplaven množstvím různých příchutí a novinek, ale pro nás pro rybáře je to dobře, protože máme možnost si vybrat, a vyzkoušet boilies různé kvality, od těch levnějších až po ty nejdražší značkové. Cena boilies se odvíjí od kvality použitých surovin, což ale neznamená že musí být úspěšné na konkrétní vodě. Toto se nám mnohokrát potvrdilo. Všechno je věcí osobního přístupu a chuťi vyzkoušet něco nového.   

  Tento článek není myšlen jako reklama na konkrétní značky, snažili jsme se vyzkoušet, co nabízí náš dnešní trh a podělit se s Vámi o naši osobní zkušenost. Vše co prodáváme a nabízíme našim zákazníkům máme většinou vyzkoušené, abychom mohli doporučovat produkty z vlastní zkušenosti.

   Moc bychom přáli všem rybářum, aby se jim dařilo v rybolovu na naší státní vodě alespoň tak jako nám za posledních pár výprav, aby měli radost z každé své ulovené ryby. Přejeme mnoho štěstí.

Petrův zdar!

 

Rybářské potřeby

Rybářské potřeby Rybina e-shop Vám nabízí široký výběr rybářských potřeb. Rybářské pruty, navijáky, vlasce, stojany na pruty a další. Nabízíme skvělé akce a slevy na rybářské potřeby po celý rok.

Rybářské potřeby Rybina e-shop

       Připravili jsme pro Vás rybářské potřeby k rybaření jako jsou rybářské prutyrybářské navijákystojany na pruty, rybářské vlasce, sňůry, rybářské podběráky, oblečení pro rybáře, nafukovací čluny , motory, rybářská křesla, rybářská lehátka, bivaky a deštníky, krmení pro ryby, boilies, obaly na pruty, čelovky, umělé nástrahy, rybářská bižuterie, knihy o rybaření a další. 

 

Proč nakupovat u nás
Heureka