Informace:
Telefonické objednávky:
602 224 048
Přihlásit se
0
0 Kč

Jarní závody s kámošema

     Na jaře jsme se s klukama domluvili, že si uděláme malé soukromé závody. Takže jsme obvolali všechny kámoše, kteří s námi chodí k vodě a domluvili se na volném víkendu. Vybrali jsme pár  peněz na soukromák a těšili se, až to začne. Ti zodpovědnější, co věděli, že závodit budou, ti se začali připravovat, ale většina to brala jako super akci, kde se sejdou lidi, co se znájí, bude sranda, chytání, grilovačka, chlastačka. Ještě abych nezapomněl, museli jsme si vymyslet nějaká pravidla. Takže jsme se dohodli, že nejmenší míra ryby bude 50cm a to jakákoliv a bude se závodit ve dvojicích. Já s Michalem jsme si řekli, že budeme závodit a pokusíme se i vyhrát, takže jsme začali přemýšlet jak to uděláme. Jelikož jsme jeli na soukromou vodu, kterou dobře známe a věděli jsme jaké ryby se tam vyskytují, domluva byla jasná. Budem chytat kapry.

    Domluvili jsme se , že si vyrobíme doma boilies a to z boilies setu Nutrix profi brusinka red pepper od Carpservis Václavík, ze kterého jsme udělali něco přes 3 kila boilies. A na to jsme vsadili. Další boilie už byly jen hotovky mrtvola  od Carp Zoom, jahoda  od Carp Servis Václavík a ještě jiné příchutě. Také jsme si vzali krabičku  boilie těsta od Nikla 3XL  a krabičku dipu biogel brusinka red pepper . Pak jsme uvařili asi 5 kilo partiklu , hlavně řepky a konopí a doufali jsme, že nám to na čtyřiadvacítku bude stačit.

    Na místo jsme dorazili všichni jak jsem se domluvili zhruba v jedenáct dopoledne . Rozlosovali jsme tradičním způsobem místa a to tak, že každej z dvojice si z malého panáku Jégra „vypil“ číslo a mohli jsme začít. Já s Michalem, jsme si vylosovali místo, o kterém jsme si na začátku mysleli, že je úplně nejhorší. Do startu zbývala hodina na přípravu, na zákrm, rozložení prutů a dalšího vybavení.

    Závod začal v pravé poledne a netrvalo dlouho a hned po zavážce Díra chytil prvního kapra. Pak vedle něj kluci dalšího a třetí jsme byli my. Takže to šlo hezky postupně, začátek byl suprově vyrovnanej mezi čtyřmi družstvy, kam jsme patřili i my. Začali se chytat kapři, jeseteři, líni, karasi, prakticky všechno, co ve vodě bylo. První věc, kterou jsme udělali byla, že prakticky veškerej partikl , co jsme měli, jsme nasypali úplně do kraje rybníka a tam bylo naše lovné místo. Tam jsme přisypali zhruba 1,5 kila boilie různého druhu, ale převážně brusinku, kterou jsme měli udělanou, a tím jsme provedli zákrm. Ze začátku jsme na každý prut dali něco jiného, a postupně jak přicházely záběry se nám nejvíc osvědčila brusinka z Nutrix setu, což jsme si už na začátku mysleli, že bude nejlepší. Ve finále jsme chytali všechny čtyři pruty jenom na brusinku. Asi tak ve třetině závodů jsme si vzpomněl, že mám obalovací těsto 3XL od Nikla. Namíchal jsem si ho a začal v tom brusinku obalovat. Tahle kombinace byla absolutně vražedná! Za chvilku jsme všechny pruty měli obalený těstem od Nikla. V polovině závodu už jsme se utrhli já s Michalem a Díra s Robinem, prostě nám už nikdo nestačil. Kluci chytali hlavně na Mojito pelety  od Nikla. Závod mezi našimi dvojicemi byl absolutně vyrovnanej. Ve finále zde proběhly i hlášky „ přišel jsi o všechny kamarády..“ nebo „ nesnášim tvoje pípáky“ ..

    V noci jsme se s Michalem vystrídali, chvilku spal on , chvíli já, asi tak dvě hodiny jsme vůbec nechytali, byli jsme zmoženi a to nejen taháním kaprů.. Zábava byla v plném proudu, grilovalo se pilo a chytalo.. Brzo ráno jsme zjistili , že je to pořád vyrovnaný. Bylo to stále o jednoho kapra tak 70 cm. Váha nebyla tak podstatná, protože jsme se dohodli, že nejtěžšího kapra budeme oceňovat zvláštˇ. Důležitá byla míra.

    Druhý den ranní chytání bylo hodně pozvolný, občas nějaká rybka, ale když jsme chytli my, chytil i Díra s Robinem a bylo to podobný na centimetry. Než jsem chytil amura 101cm, 12 kilo. To asi rozhodlo. V zápětí další ryba a bylo rozhodnuto. Asi v jedenáct dopoledne jsme ukončili závody, a bylo jasný , že jsme vyhráli já s Michalem, nejtěžší rybu měl Díra a to kapra 13,5 kilo a něco pře 80 cm. Záměrně nepíšu vechny míry a váhy, protože ze soukromýho revíru to nějak zvláštˇ neberu. Pro mě jsou důležité ryby, chycené na svazové vodě. Ale těžko pořádat soukromé závody na svazovce.

   Byl to supr víkend, krásně jsme se pobavili, opili a sešli s těma nejlepšíma lidma, co znám, které tímto zdravím !

Leon

 

Rybářské potřeby

Rybářské potřeby Rybina e-shop Vám nabízí široký výběr rybářských potřeb. Rybářské pruty, navijáky, vlasce, stojany na pruty a další. Nabízíme skvělé akce a slevy na rybářské potřeby po celý rok.

Rybářské potřeby Rybina e-shop

       Připravili jsme pro Vás rybářské potřeby k rybaření jako jsou rybářské prutyrybářské navijákystojany na pruty, rybářské vlasce, sňůry, rybářské podběráky, oblečení pro rybáře, nafukovací čluny , motory, rybářská křesla, rybářská lehátka, bivaky a deštníky, krmení pro ryby, boilies, obaly na pruty, čelovky, umělé nástrahy, rybářská bižuterie, knihy o rybaření a další. 

 

Proč nakupovat u nás
Heureka