Informace:
Telefonické objednávky:
602 224 048
Přihlásit se
0
0 Kč

Chytáme sumce různými způsoby

Červenec je ideální měsíc pro lov naší největší ryby-Sumce Velkého.Existují čtyři základní způsoby lovu:- nejrozšířenějsí je určitě lov na živou rybičku, dále pak lov s vábničkou,na klasickou položenou s rousnicemi a posledni čím dál popularnější lov přívlačí.

My jsme se letos zaměřili na poslední dva způsoby.Chytání na rousnice má své výhody.Na klasickou položenou rybář nepotřebuje zavážecí člun. Naopak tomu je pokud chce použít podvodní splávek, který slouží k
nadlehčení rousnic popřípadě i jako dráždivý prvek.Pokud se rozhodnete pro lov na položenou, určitě doporučujeme nepodceňovat vybavení. Postačí vám kratší prut do třech metrů s vrhací zátěží od 80g. Smekací naviják s kvalitní brzdou velikosti 40-60. Nejdůležitější části udice jsou pak kvalitní vlasec o minimální síle 0,30mm, popřípadě splétaná šnůra nosnosti 10kg a více, robusní obratlík Monster Ice Fish , kvalitní návazcová šnůra Trophy Climax 0,80mm a pevný ostrý háček. Nejčasteji lovíme na řece, v našem případe Labe a Orlice, která nám umožnuje jak chytání z náhozu,tak chytaní z vyvážky.

Druhým způsobem je lov přívlačí. Tento způsob je sice nejnáročnější na fyzickou i psychickou odolnost rybáře, ale zážitek v podobě přímého záběru sumce na vaši nástrahu je nenahraditelný.

Každý má svou strategii. Někdo během vycházky projde kilometr řeky, já osobně vytipuji místo, na které pak pravidelně docházím ve dvou až třech hodinových vycházkách. Nejdůležitější je věřit místu a pak notná dávka trpělivosti. Někdy se stane ,že vám sumec zabere hned na první vycházce. Pokud se ale spojí více faktorů ve váš prospěch (především tlak vzduchu a dobře vedená nástraha),můžete během ktratké doby ulovit i více sumců. Někdy se však stává, že ani po 5-10 vycházkách záběr nepřichází, ale ujištuji vás, že v tomto směru trpělivost přínáší ovoce. Záběrem od sumce se na vše špatné zapomene.


V momentě, kdy najdu místo, kterému stoprocentně věřím, začíná stereotypní chytání. Přes den lovím většinou v hlubších místech na planadavky(Alga Lusk 27g, Orexe Ice Fish 26g).V noci naopak rád chytám na mělčínách s woblery(X rap jointed shad-RAPALA). Snažím se nahazovat stále do stejného místa, kde věřím v záběr.

Prut používám v délce třech metrů o zátěží 27-75g. Naviják velikosti 3000 s dostatečným množstvím šnůry na minimálně 10 kg(Berkley Fire line-0,17mm). Nezbytnou nutností je pevná karabinka s obratlíkem avšak největší důraz kladu na trojháčky. Na všech nástrahách okamžitě měním původní trojháčky za trojháčky značky Owner ST-41BC 1/0. Již několikrát jsem byl svědkem narovnaného nebo rozmačkaného háčku a tak doporučuji opravdu dbát na kvalitu vybavení. Je přeci škoda ztratit rybu, na kterou můžete čekat i několik týdnů.

Závěrem Vám chci popřát co nejvíce rybářských zážitků při lovu Sumce Velkého. V případě dotazů se na nás můžete obrátit na naši kamenné prodejně v Hradci Králové.  

 Za Rybina Team Slávek

 

Rybářské potřeby

Rybářské potřeby Rybina e-shop Vám nabízí široký výběr rybářských potřeb. Rybářské pruty, navijáky, vlasce, stojany na pruty a další. Nabízíme skvělé akce a slevy na rybářské potřeby po celý rok.

Rybářské potřeby Rybina e-shop

       Připravili jsme pro Vás rybářské potřeby k rybaření jako jsou rybářské prutyrybářské navijákystojany na pruty, rybářské vlasce, sňůry, rybářské podběráky, oblečení pro rybáře, nafukovací čluny , motory, rybářská křesla, rybářská lehátka, bivaky a deštníky, krmení pro ryby, boilies, obaly na pruty, čelovky, umělé nástrahy, rybářská bižuterie, knihy o rybaření a další. 

 

Proč nakupovat u nás
Heureka